Additional information
| Weight | 13.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 34 × 22.25 × 26.3 cm |
| Model | MONSTER START-P5 |
| Capacity | 352000mAh(1133.4Wh) |
| Peak Current | 5000A |
| Applicable Gas Engine | All |
| Applicable Diesel Engine | All |
| Rated Voltage | 12V/24V |
| Input | Quick Charge 2.0(5V/2A; 9V/2A)DC(29V/5A) |
| Output | USB-A(5V/1A); USB-A(5V/2.4A);12V and 24V jump starter |
| Operation Temp | -20°C-60°C |








