Additional information
| Weight | 0.33 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15.1 × 9.0 × 2.9 cm |
| Model | ARMOR MINI3 |
| Capacity | 12800mAh(47.36Wh) |
| Peak Current | 1000A |
| Applicable Gas Engine | 6.0L |
| Applicable Diesel Engine | 4.0L |
| Rated Voltage | 12V |
| Input | USB-C(5V/2A) |
| Output | USB-A(5V/2.1A);12V jump starter |
| Operation Temp | -20°C-60°C |








