Additional information
| Weight | 0.67 kg |
|---|---|
| Dimensions | 16.42 × 12.22 × 4.5 cm |
| Model | Almighty M3 |
| Capacity | 10000mAh(37Wh) |
| Peak Current | 1500A |
| Max Inflation Pressure | 150 PSI |
| Applicable Gas Engine | 6.0L |
| Applicable Diesel Engine | 3.0L |
| Rated Voltage | 12V |
| Input | USB-C(5V/2A) |
| Output | USB-A(5V/2.1A);12V Jump starter |
| Operation Temp | -20°C-60°C |
























