Additional information
| Weight | 3.8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 29.55 × 17.55 × 24.54 cm |
| Model | MONSTER START-P4 |
| Capacity | 78000mAh(285.5Wh) |
| Peak Current | 6000A |
| Applicable Gas Engine | All |
| Applicable Diesel Engine | All |
| Rated Voltage | 12V |
| Input | Quick Charge 2.0(5V/2A; 9V/2A),DC(16.8V/4A) |
| Output | USB-A(5V/1A);USB-A(5V/2.4A);12Vjump starter |
| Operation Temp | -20°C-60°C |








